Archiv článků

 

Halloween

15.10.2017

Ačkoli mám mnohem raději naše české svátky, rozhodla jsem se sepsat článek o blížícím se Halloweenu, který v poslední době přichází hodně do módy.

Kalendář hlásí čtvrtek 14.září. Je můj den. Můj narozeninový den. Čas strašně rychle letí a my s ním se měníme, vyvíjíme.

Musím se opět vrátit k akci Testování olejů Lukana v pražském kuchyňském studiu Chefparade, o které jsem Vám psala již v předchozím, srpnovém článku. Tato akce pro mne byla přínosem nejen proto, že jsem se naučila správně využívat různé druhy olejů, ale zažila jsem zde něco nového, a to natáčení propagačních videí.

Minulé úterý jsem po delší době měla opět možnost zúčastnit se testovací akce pořádané internetovým magazínem Žena - in v pražské škole vaření Chefparade, která se nachází v areálu Holešovické trřnice. Tyto akce jsou vždy pro mne ve znamení příjemně stráveného času s milými lidmi.

Jelikož sama ráda dám na doporučení, kde se ubytovat, která místa navštívit, kde se dobře najíst, kde posedět u kvalitní kávy, kam zajít na tradiční krajové speciality...rozhodla jsem se na webu vytvořit novou sekci "Místa, která stojí za to navštívit".

Po sklizni jahod je meruňková sezóna další část léta, na kterou se každý rok těším. Meruňky jsou totiž jedno z mála druhů ovoce, které si můžu dopřát. Jak už jsem tady dříve v některém článku zmiňovala, trápí mě potravinová alergie, kvůli které spoustu čerstvého ovoce nemůžu. Jediné štěstí je, že alergie "zmizí", když ovoce projde tepelnou úpravou...