Jarní úklid

04.04.2018

Jaro je tady a s ním i čas, kdy se velmi ráda zbavím všech zimních dekorací. Vše co připomíná mrazivé dny, musí pryč. Věnce, šišky a svícny vyměním za živé květiny, nařežu větvičky zlatého deště do vázy a opráším všechny dekorace, které přilákají sluneční paprsky... Než ale začnu s výzdobou, je potřeba vygruntovat domeček. 

Musím se přiznat, že s nastěhováním se do vlastního, nového domečku se mi malinko změnil pohled na úklid. Úklid mě baví! Baví mě nejen proto, že jsem si pořídila pár úžasných pomocníků, kteří mi usnadní práci, ale i z toho důvodu, že miluji ten pocit, když se rozhlédnu po domě a všude je krásně čisto, voňavo! To je ten pravý okamžik, kdy si uvařím šálek voňavé, lahodné kávy, posadím se na své oblíbené místo na gauči a užívám si chvilku pohody se svým milovaným manželem nebo s nějakou pěknou kuchařkou v ruce.

Když už jarní úklid, tak pořádně!

Převlíknu peřiny, vyvětrám peřiny a polštáře na čerstvém vzduchu, umyju okna, vyperu záclony a závěsy, uklidím koupelny a wc, utřu prach, vytřu podlahy, očistím, popřípadě i přesadím květiny a jako bonus si vždy pořádně vygruntuji kuchyň!

... práce v domě je opravdu mnoho a to nemluvím o tom, co je potřeba udělat venku na zahrádce.

Moje tipy jak snáze umýt okna

Mytí oken je pro mnohé noční můra. Obzvláště pro ty, kteří bydlí v rodinném domečku s velkým počtem oken, s francouzskými či jinými velkoformátovými okny. A přesně takové "výkladní skříně" máme doma rovnou tři. Musím říct, že není zrovna snadný úkol, jejich dokonalé umytí a následné leštění, aby nebyly všude nechtěné šmouhy! 

Základem je dobrý čistič na okna. Už dlouhá léta používám Clin. Umývali jsme jím okna doma u rodičů a používám jej nyní i ve své domácnosti. Proč měnit něco, co je odzkoušené a funkční?!

Navíc novinka Clin 2v1 Shine&Protection nám umožní okna umýt i vyleštit v jednom kroku. Při mytí oken sebou nemusíte vláčet kýbl s vodou, okna umýt a pak až leštit. Clin 2v1 díky svému speciálnímu složení ochraňuje skleněné povrchy a odpuzuje špínu, prach a kapky vody. Mytí oken je nejen snadné a rychlé, ale po umytí zůstanou vaše okna i déle čistá.

Jaká je nabídka prostředků Clin na okna?

  • Lemon s vůní citrusů
  • Apple s vůní jablek
  • Vinegar s vůní ovocného octa
  • Mediterranean Dream s vůní Středozemí
  • Blue - univerzální přípravek
  • Anti-fog proti zamlžování
  • Multi-Shine na čištění až 22 různých povrchů
  • Clin 2in1 Shine&Protection Lemon, 500ml v rozprašovači

Můj oblíbený je Clin s jemnou citrusovou vůní a využívám jej nejen na okna, ale také na zrcadla, kosmetická zrcátka, na okýnka v autě. Použít ho můžete na veškeré skleněné a hladké, omyvatelné povrchy. 

Teď mě tak napadá, vzpomínáte si ještě jak se v domácnostech leštili okna novinami? Já ano a nebylo to nic extra příjemného, když tisková barva špinila bílé rámy oken, špinila ruce...ještě že už je tato doba dávno pryč. I když věřím, že jsou lidé, kteří tento způsob leštění oken praktikují dodnes.

Další tip, který vám usnadní práci je vysavač na okna. Doma máme vysavač na okna od značky Vileda. Je to pomocník, kterého miluji od prvního použití a nedám na něj dopustit.

Vysavač na okna využívám na mytí velkých oken, ale také pokaždé, kdy umývám sprchový kout. Máme hodně tvrdou vodu, takže údržba našich koupelen je poměrně náročná.

Na značku Vileda celkově nedám dopustit! Nabízí bohatý sortiment kvalitních výrobků pro péči o domácnost. Vybírat můžete ze široké škály hadříků, houbiček, drátěnek, rukavic, smetáků a mopů. V nabídce najdete i žehlící prkna, sušáky na prádlo a několik elektrických pomocníků. Za mě vřele doporučuji!