Osvěžující letní drink Cointreau Fizz

13.08.2019

Letní alkoholické nápoje mi tuto sezónu sice nic neříkají kvůli rostoucí "fazolce" v bříšku, ale byla by škoda ochudit i Vás o zajímavé recepty na svěží drinky. Přeci jen důvodů k setkání s přáteli, k oslavám a letním grilovačkám je stále víc než dost. 

Cointreau Fizz [kuantró fiz] - to je dnešní tip na drink, který má sice složitý, krkolomný název ale jeho příprava je velmi jednoduchá. Jedná se o francouzský pomerančový likér doplněný o sodu a čerstvou limetkovou šťávu. 

Minimalistický, lehký, čistě přírodní a přesto trendy. Cointreau Fizz [kuantró fiz] je návratem ke kořenům. Je to elegantní a nenápadný drink, který vás však překvapí svou osvěžující lehkou chutí.  Navíc se opravdu snadno namíchá. 

                  Na 1 drink potřebujete

  •     4 cl Cointreau [kuantró]
  •     šťávu z 1/2 limetky
  •     10 cl sodovky
  •     limetku na ozdobu

Naplňte sklenici ledem, přidejte velkého panáka (4 cl) Cointreau [kuantró] a šťávu vymačkanou z 1/2 limetky, dolijte 10 cl sody, jemně promíchejte (pozor, ať si zbytečně nevymícháte bublinky) a dozdobte limetkou. Nechte se unášet lehkostí drinku. 

Jemný pomerančový likér milovaný pařížskou smetánkou. Základ pro světoznámé koktejly. Francouzské mistrovské dílo. To je Cointreau Fizz. Lahev, která v sobě ukrývá kombinaci sladkých i hořkých pomerančů. Ikonická klasika z Francie, která se nikdy nezměnila. Nezáleží, jestli se píše rok 2019 nebo 1875. Nápoj, který si podmanil nejprve pařížskou smetánku, dnes dobývá Česko.