Nespresso - Variations Paris

07.01.2019

Na Nespressu miluji tu rozmanitost chutí. Loni o vánocích jsem si zamilovala kávovou kapsli s kokosovou příchutí. Bohužel se jednalo o limitovanou edici, která byla brzy vyprodaná. Rozhodně bych uvítala, kdyby byla zařazena do stálé nabídky. Byla úžasná!

Letošní vánoce si však budu užívat další novinku - Nespresso Variations Praline. V nabídce jsou hned tři druhy káv, dvě ochucené a jedna bez příchutě.

  • Variations Paris PRALINÉ
  • Variations Paris MACARON
  • Paris Black

Všechny kapsle jsou určeny zejména na přípravu espressa. Tedy na objem 40ml. Já dávám přednost kávě slabší, proto přidávám o něco víc vody nebo kapku mléka.

Variations Paris PRALINÉ 

Téhle kávové kapsli dávám jedničku s hvězdičkou. Z celé edice mi chutná nejvíc. Jedná se o 100% arabicu ze střední a jižní ameriky. Má jemně nasládlou chuť a příjemné lískooříškové aroma připomínající ty nejlepší čoko-oříškové pralinky. S mlékem nebo mléčnou pěnou je pro mne tou ideální snídaňovou kávou. 

Variations Paris MACARON 

Káva obsažená v této kapsli je taktéž 100% arabica. Její chuť je velmi vyvážená. Kombinace sladkých mandlí a cereálií velmi připomíná tolik známý francouzský dezert - makronky. I pro ně je totiž typická mandlová chuť. S espressem Variations Paris Macaron skvěle notuje mandlové mléko nebo má oblíbené, mléčná pěna.

Paris Black 

Aromatická směs Arabica, doplněná Robustou, v níž se snoubí tóny obilovin a ořechů s kořeněným a dřevitým nádechem. Paris Black je velmi silná káva s plnou, bohatou chutí. Stupeň intenzity 9 z 12 vypovídá o všem. Na mě je tato káva až moc silná, ale jistě si najde své příznivce.