"Maminky maminkám s láskou"

HappyBaby

Kdo mne sleduje na Instagramu, jistě ví, že očekáváme příchod prvního miminka. Dlouho jsem přemýšlela, jestli svůj blog rozšířit o nové téma. O vše, co se točí kolem těhotenství, příchodu miminka na svět, následnou péči.... A dnes jsem si řekla "Proč ne!?" Proč se nepodělit s ostatními rodiči o své poznatky, sepsat pár řádků o tom, co se mi v těhotenství osvědčilo, jakou výbavičku chystáme pořídit pro našeho malého bobánka.

Velkým impulsem se pro mě stala i možnost testování výrobků pro těhotné ve spolupráci s HappyBaby. HappyBaby byla mimochodem úplně první stránka, na kterou jsem se zaregistrovala v době svého těhotenství. Najdete zde spoustu článků, tipů, cenných rad, soutěží o krásné ceny, ale i recepty pro celou rodinu.

Měla jsem možnost vyzkoušet několik výrobků. Některé jsem znala a používám je doma běžně, ale našla jsem v balíčku i věci, které pro mě byly velkou neznámou. A co se vlastně jednalo, najdete níže, kde Vám popíšu jednotlivé výrobky a mé zkušenosti s nimi. 

Hemagel

HemaGel je právě ta věc, která nesmí chybět v naší lékárničce. Koupila jsem ji na doporučení kolegyněk z práce už před dlouhou dobou. Hemagel je ideální a rychlé řešení hojení drobných poranění v domácnosti, při sportu, na drobné řezné rány, atd. Aplikace gelu zabraňuje vysušování rány a tvorbě strupů, dodává potřebnou vlhkost a vytváří optimální pH v ráně. Tím napomáhá hojení.

Mixa CICA krém

Mixa CICA krém je regenerační krém na tvář, ruce i tělo. Je vhodný na citlivou a suchou pokožku, kterou dokáže hydratovat, regenerovat a dodat jí potřebnou výživu. Používat jej můžete kdykoliv během dne nebo na noc. Já využívala tento krém hlavně na suchá místa prakticky po celém těle. Čas od času se mi objeví malinký suchý flíček na noze, ruce, obličeji. Vždy postižené místo namažu Mixa krémem a suché šupinky jsou do dvou dnů pryč.

Babylove Mama chladivý sprej na nohy

Mám to štěstí, že ani v tropických dnech mě otoky a pocity těžkých nohou netrápí. Chladivý sprej má právě tyto projevy potlačit, což ale nemůžu prozatím posoudit. Sprej jsem aplikovala jen párkrát na dovolené po delších procházkách. Má příjemnou svěží mátovou vůni a věřím, že by někomu, kdo trpí těmito problémy, mohl pomoci.

BIOPRON Pregna +

Probiotika Biopron pro těhotné ženy byla samozřejmě věc nová. Jedná se o doplněk stravy s tolik důležitou kyselinou listovou. Používala jsem jiné doplňky stravy a vitamíny pro nastávající maminky. Jakmile jejich zásoba došla, sáhla jsem po Biopronu. Nemůžu říct, že jsem na sobě pocítila nějakou velkou změnu, ale věřím, že probiotické kmeny a vitamíny skupiny B, které jsou obsaženy v těchto kapslích, jsou prospěšné nejen pro moji celkovou kondici a pohodu, imunitní systém, střevní mikroflóru, ale i pro celkový vývoj našeho miminka.

Někdo jistě namítne, že je zbytečné cpát do těla chemii a jakékoliv pilulky pro nastávající maminky odmítá. Sto lidí, sto názorů. Já od začátku věděla, že si nějaký doplněk stravy pořídím a po konzultaci se svou báječnou gynekoložkou, vím, že jsem udělala vše pro svůj klid. Miminko jsem nijak neohrozila, ba naopak jsem mu mohla jen pomoci.

Mezi TOP testované produkty řadím tekutý prací prostředek a aviváž Lovela. Spousta kamarádek mi tuto značku doporučovala, takže jsem byla velmi ráda, že je součástí balíčku. Neváhala jsem a hned vyprala první část výbavičky. Prádlo bylo po vyprání krásně jemné, lehce provoněné nevtíravou vůní. Navíc je hypoalergenní a šetrný k citlivé pokožce miminka.  

Procto - Glyvenol krém a vlhčené ubrousky

Hemeroidy jsou onemocnění, o kterém se příliš nemluví. Přece jen se nejedná o nic příjemného. V těhotenství se s nimi však setká řada nastávajících maminek. Oba přípravky, krém i vlhčené ubrousky, jsou určené právě na jejich léčbu. Vlhčené ubrousky Procto-Glyvenol Soft obsahují extrakt z byliny Ruscus Aculeatus, který zklidňuje svědění a pálení pokožky v okolí hemoroidů.

I tady musím zaklepat do dřeva, že se mi tyto potíže prozatím vyhýbají, tudíž Vám nemůžu předat vlastní zkušenost.

Mimo produkty z oblasti kosmetiky a drogerie, jsem měla možnost vyzkoušet i Sunar gravimilk a dva produkty od Ovocňáka - ovocné plátky a ovocné pyré, které jistě ocení rodiče i děti na cestách a budou tou vhodnou malou svačinkou.

Sunar Gravimilk je rozpustný mléčný nápoj, který si čas od času udělám na způsob ledového shaku. V létě osvěží, zažene chuť na sladké a poslouží jako odpolední svačina.