Parní čistič Kärcher

Ve spolupráci s Žena-in jsem měla možnost testovat parní čistič Kärcher SC 2 Deluxe EasyFix. Protože mám dům a stále je co uklízet, byla jsem zvědavá na tohoto pomocníka.

Pečlivě jsem si přečetla návod k obsluze a čekala jsem, až se v čističi připraví pára. Použití parního čističe je velmi snadné a pohodlné. Nadchlo mne, že odstranění nečistot obstará pouze pára a nemusím použít žádné čistící přípravky. Pára nejen, že odstranění nečistoty, ale také bakterie. Díky třem nástavcům jsem zvládla vyčistit vše, co jsem chtěla. Zaměřila jsem se na dlaždice a to jak na podlaze, tak na stěnách a na různé kouty, kam je špatný přístup a drží se tam špína. To, co jsem často drhla kartáčkem a pískem čistič vyčistil během chvilky bez nutné síly. Díky malému kulatému nástavci s kartáčovými štětičkami jsem vyčistila úplně všechno. Musím říci, že parní čistič Kärcher SC 2 Deluxe EasyFix je velmi výkonný a spolehlivý čistič. Také se mi líbí, že šetří čas a námahu.

A co jsem to vlastně testovala? 

Parní čistič Kärcher SC 2 Deluxe EasyFix je nyní menší a s nižší váhou o 200 g. Doba ohřevu je pouhých 6,5 minuty a na jednu plnou nádržku uklidíte cca 75 m2. Na první pohled se od svého předchůdce liší designem. Nové provedení je moderní a elegantní, výrazným prvkem je praktická rukojeť, díky které se přístroj snadno přenáší. Funkce LED na rukojeti zobrazuje provozní režim, takže snadno poznáte, kdy je s přístrojem možné pracovat a kdy ne. Červené světlo znamená, že se voda ohřívá; zelené, že je parní čistič připraven k použití. Nový design umožňuje estetické ukládání kabelu i příslušenství, které je v základní výbavě. To lze uložit buď do velkého vaku, nebo na dva držáky přímo na stroji. Ve standardní výbavě najdete vše, co potřebujete k úklidu podlah, skleněných ploch, umyvadla, armatury, digestoře, varné desky i obkladových dlaždic.