O mně

Začalo to jako koníček z které ho se stala postupně životní láska!

Jmenuji se Jana - "Solnička v kuchyni" a vítám vás na svém blogu věnovaný tomu, co mě doslova pohltilo - vaření, pečení...

 A jak jsem se dostala až sem, k vlastnímu blogu?

Začalo to úplně nevinně. Jednoho dne jsem objevila nějakou soutěž na webu, kde bylo podmínkou něco uvařit, nafotit a poslat na soutěžní adresu. Tehdy jsem neuspěla - ale nevadí, nakoplo mě to k tomu, vařit a fotit dál. Až jsem si založila stránku na facebooku, která se původně jmenovala "Vaření, moje radost".

Další impuls mi dodala kamarádka Elly, foodblogerka "Bohyně kuchyně". Několikrát jsme spolu vyrazily na akce spojené s vařením, kde jsem se seznámila s novými lidmi, naučila se nové recepty a utvrdila se v tom, že vaření je prostě to, co mě neskutečně baví.   

Postupem času jsem si tedy začala pohrávat s myšlenkou vlastního blogu. Název facebookové stránky "Vaření, moje radost", nebylo to pravé ořechové. S manželem a kamarádkami jsme tedy začali vymýšlet různé návrhy pro nové, lepší, chytlavější a taky trochu vtipné "jméno" mé "staronové" stránky, popřípadě budoucího blogu. Jenže pořád mi nebylo nic dost dobré. Až jsme postupně došli k "Solničce v kuchyni". 

A proč jsem se nakonec pro název "Solnička v kuchyni" rozhodla?                                                         Sůl ta je nad zlato, hodí se všude a při přípravě pokrmů ji využíváme dennodenně.                       Dalším důvodem, a řekla bych že tím hlavním je, že za svobodna jsem se jmenovala Sohlichová a ještě jako malá, školou povinná holčička jsem od svých vynalézavých,nápaditých spolužáků dostala přezdívku "SOLNIČKA".                                                                       No a kde já, solnička, nejraději trávím svůj volný čas? Přeci v kuchyni! 

Už od dětství jsem se mamince, tatínkovi i babičkám motala v kuchyni a chtěla jim pomáhat s vařením.

S rostoucím věkem jsem stále víc a víc času trávila v kuchyni. S oblibou jsem připravovala různé chuťovky pro všechny členy rodiny...a to mi zůstalo do teď.

Příprava oslav, rodinných obědů, občerstevní pro návštěvy, letní grilovací párty pro své nejbližší ... to je moje! Jednoduše řečeno - pokud mohu uvařit celé menu (předkrm, hlavní chod i dezert), slavnostně prostřít stůl a pozvat přátelé a rodinu, cítím pocit štěstí