Základ výbavičky pro miminko 1/2

Výbavička pro novorozence. Téma, které zajímá každou nastávající maminku. Na internetu najdete spousty rad, co vše je nutné připravit a nakoupit na příchod miminka. Od kosmetiky, přes léky, plíny, oblečky, elektroniku až po věci pro maminku do porodnice. Já jako prvorodička a nezkušená máma, jsem byla z těchto seznamů spíš v šoku, než aby mi pomohly. Několikastránkové sáhodlouhé seznamy? To budu vážně všechno potřebovat? Proč v jednom seznamu píší to a v druhém zase ono? Nebudu říkat, že jsem si je několikrát negooglila a nepročítala, ale nakonec jsem si sepsala seznam svůj. Spíš jsem dala na rady maminky, kamarádek a nenakupovala slepě to, co radí na internetu.

Ve dvou článcích Vám postupně zveřejním moje poznatky a podělím se s Vámi o zkušenosti s nákupem věcí pro našeho malého miláčka.

Jako první jsem se začala poohlížet po kočárku. První věc co jsem věděla, bylo to, že chci co největší hlubokou korbičku. Jelikož čekáme maloška na podzim, musí se do ní přece pohodlně vlézt zimní huňatý fusak. Velikost sporťáku byla samozřejmě stejně důležitá. Také jsem nechtěla, aby byla konstrukce kočárku příliš tvrdá, tuhá, ale aby mírně pružila. Další věcí, na kterou jsem se zaměřila, byly kola. Pokud chcete jezdit terénem, a nejen po městských uličkách, nedoporučují se nafukovací kolečka. Tato kola sice krásně pruží, ale můžete kdykoliv snadno píchnout. Dala jsem na doporučení a dívala se po kočárku s gelovými koly. Lehce pruží a jsou velmi odolná.

Po dlouhém hledání jsem vybrala kočárek Moon Solitaire. Když jsme s manželem vyjeli omrknout kočárky na živo do prodejny Delfínek v Olomouci, zaujal mě na první pohled díky svému barevnému "ombré" provedení. Naštěstí splňoval i veškeré výše zmíněné požadavky.  

Autosedačku jsme si nechali doporučit opět v olomouckém Delfínku. Pan prodavač je opravdu člověk na správném místě. Ochotně zodpověděl na všechny dotazy a pomohl nám vybrat to nejlepší "vajíčko" pro bezpečné a pohodlné cestování naší malé velké lásky. Sedačka Cybex Aton 5 již čeká. 

Dětská chůvička je další z věcí, kterou považuji za základ. Na trhu najdete nejen klasické chůvičky přenášející zvuk, ale také video chůvičky, které kromě poslechu umožní miminko i vidět. Dala jsem přednost druhé variantě a objednala pomocníka od TrueLife NannyCam V24.

Na co se při výběru chůvičky zaměřit?

  • Dosah v interiéru a volném prostranství
  • Způsob napájení dětské jednotky
  • Funkce chůvičky - např. obousměrný provoz, upozornění na ztrátu signálu, upozornění na vybití baterie, úsporný režim, senzory měření teploty, vlhkosti a kvality ovzduší, možnost přehrávání ukolébavky, atd. 

Kamarádka, vrchní sestřička na dětském oddělení v nemocnici, mi navíc doporučila monitor dechu. V tomto případě Vám však nedokážu poradit určitý typ, protože nám jej nabídli k zapůjčení v porodnici. Nemám přehled, které monitory jsou ty nejlepší. Každopádně se jedná o věcičku, díky které budete jistě klidnější a získáte větší jistotu, že je o vašeho potomka dobře postaráno.

Kde jsem kupovala oblečení, jakou jsem pořídila kosmetiku, pleny atd. najdete v druhé části tohoto článku, na které už pracuji a co nevidět vám ji zveřejním opět tady na blogu. 

Fotografie: Vlastní zdroj, Heureka.cz