Čistič Kärcher SE 5.100

Měla jsem možnost vyzkoušet čistič Kärcher SE 5.100, který je vhodný na tvrdé podlahy i koberce. To je skvělé, jak je multifunkční.

Já jsem tepovač využila při generálním úklidu, ale určitě je v pohotovosti pro běžné vysávání koberců. 

Použijete ho ale i pro vytepování čalouněných nábytků, autosedaček nebo pro čištění matrací. Takový pomocník se teď před Vánoci určitě hodí! 

Moc se mi líbí, že Kärcher SE 5.100 kombinuje motor s velkým sacím výkonem, odpadovou nádobu a nádobu na čistou vodu, do které můžete přidat čisticí prostředek. To je pro tento spotřebič unikátní. Díky tomu dobře odstraňuje a rozpouští i velmi odolnou špínu.

Určitě to znáte, pokud je v domácnosti více lidí, děti, zvířátka, pak jsou koberce velmi rychle zašlapané, často se na ně něco vylije nebo vysype, jsou na nich skvrny od jídla či nečistoty od zvířat. Takový koberec je nutné čas od času vyčistit.

Když použijete tepovač Kärcher, znečištěné místo ošetří čisticím prostředkem, mechanicky silným proudem vody špínu uvolní a ihned ji nasaje do odpadové nádobky. Musím říci, že tato metoda čištění koberců je v porovnání s jinými způsoby maximálně účinná. Koberce hned vypadají čistě, čištění je znát i na textuře vláken, která hned "prokouknout" a oživí se barvy. Mastnota, nečistoty a pachy jsou důkladně odstraněny a koberec zůstane příjemně provoněný.

Myslím, že výhody tepovače ocení i alergici. Díky speciálním čisticím prostředkům Kärcher, se tepovač SE 5.100 postará o důkladnou a hloubkovou čistotu. Nástavec na tvrdé plochy umí krásně vyčistit podlahu beze šmouh i na podlahách z přírodního kamene, dlaždic, linolea a umělé hmoty.

Výborné je, že tepovač můžete použít i jako klasický vysavač. Když chcete vysávat suché nečistoty, stačí vyměnit obě nádrže, jak na čistou, tak i na špinavou vodu za filtrační sáček a hubici pro mokré a suché vysávání. Vysát bez problémů můžete i mokré nečistoty a smítka. K tomu slouží nádoba na znečištěnou vodu. Jakmile se nádoba naplní, přístroj se automaticky vypne. Oceňuji jeho snadnou obsluhu i to, jak lze vyndat odpadové nádoby, protože se vůbec nemusíte dotýkat nečistot. 

Tak co, jak by se vám takový pomocník líbil? Více informací naleznete zde.