Lepidla Pattex Chemoprén

Čas od času se v domácnosti něco rozbije, upadne, odlepí. Někdy k opravě stačí pouhé lepidlo. Ale najít to správné, které bude fungovat, není taky jen tak. Vybírat z široké nabídky, bez zkušeností není jednoduché. Já s manželem, jsem pro Vás ve spolupráci s magazínem Žena-in, otestovala lepidla Pattex Chemoprén.

Balíček, který přinesl pošťák, obsahoval rovnou čtyři tuby. Čtyři druhy lepidel Pattex, které patří do skupiny kontaktních lepidel. Jak sám výrobce uvádí, jedná se o pevné, univerzální, teplu vzdorné a rychle vytvrzující lepidla, která umožňují kvalitně lepit téměř jakékoli materiály i v náročných podmínkách. 

A jaké druhy lepidel jsme tedy testovali?

Pattex Chemoprén TRANSPARENT. Tento produkt je určen k lepení průhledných materiálů nebo věcí, kde vyžadujete "neviditelný" spoj. Opět má široké využití na mnoho materiálů jako je sklo, plexisklo, dřevo, kov, guma, koženka, pěnové materiály, měkčené PVC apod. Jelikož je lepidlo určeno i na vodovzdorné spoje, vyzkoušeli jsme ho v koupelně. Na umyvadle nám odpadával krycí kroužek přepadu vody. Kde jinde tedy lepidlo vyzkoušet než tady. Uběhl sice teprve týden, ale i přes každodenní používání umyvadla, cákání vody, kroužek stále drží na svém místě.  

Pattex Chemoprén OBUV na pevné a pružné spoje. U tohoto lepidla je využití víc než jasné. Poslouží Vám na lepení a opravu veškeré obuvi. Po zaschnutí je lepidlo průhledné a stále zachovává pružnost. Vznikne Vám opět neviditelný spoj, takže na první pohled ani nepoznáte, kde jste botu lepili. Lepidlo na obuv ocení jak muži, tak i ženy. Povolený podpatek, odlepená podrážka? Se vším si hravě poradí Pattex chemopren Obuv.

Tento druh lepidla jsme otestovali na botách manžela. Na teniskách se mu začínal dělat "žralok". Zalepili jsme, nechali zaschnout a teď už ukáže jen čas, jak dlouho bude zalepené místo odolávat.

Pattex Chemoprén EXTRÉM. Lepidlo s označením "extrém" je díky své lepící síle určen na velmi namáhané spoje a spoje, které vyžadují extra velkou pevnost. Využít jej můžete zvláště na lepení kůže, dřeva, gumy, textilií, kovu, překližky, kartonu a různých materiálů z tvrdých umělých hmot. Ač by i žena tohle lepidlo využila např. na slepení koženého pásku nebo ucha své milované kabelky, právě tohle lepidlo mi manžel rovnou zabavil do své malé dílničky.

A jako poslední Vám představím Pattex Chemoprén UNIVERZÁL na pevné spoje.

Univerzální výrobky mám ráda. Jak už samo pojmenování napovídá, mají všestranné využití. Takové univerzální lepidlo se jistě neztratí v žádné domácnosti a je dobré jej vždy mít po ruce. V domácnosti je stále co opravovat. Prasklé ouško na oblíbeném hrníčku, upadnuté věšáky na ručníky, rozbitá hračka... se vším Vám pomůže právě tohle univerzální lepidlo Pattex. Je totiž určené na lepení široké škály savých i nesavých materiálů, jako je dřevo, plast, guma, kůže, plech, sklo, korek, karton a mnoho dalších.

Tohle lepidlo jsem si nechala pro změnu já v šuplíku v kuchyni. Člověk nikdy neví, kdy se mu bude hodit a přece jen nechci s každou blbostí, sebemenší opravou, otravovat manžela. :) 

Mě, jako ženu, upoutala na stránkách Pattex ještě jedna věc - online rádce "Jaké lepidlo použít". Jednoduše zadáte jaký předmět potřebujete slepit, specifikujete svůj výběr a automaticky se Vám vygenerují lepidla, které je vhodné použít.