Šufánek 

Vynikající ořechová másla z Moravy

Když jsem byla před několika lety na výměnném pobytu v Anglii, součástí každé snídaně bylo mimo jiné arašídové máslo. Zamilovala jsem si ho tam stejně tak, jak se do něj v Americe zbláznili dva nadšení mladíci z Moravy.

Jelikož český trh nenabízel arašídové máslo, které by mi zachutnalo, úplně jsem ho vypustila ze svého jídelníčku. I Marek a Matěj hledali, ochutnávali, ale i jejich snaha byla marná. 


Oni na rozdíl ode mě arašídové máslo nezavrhli - ba naopak. Nastudovali si spoustu informací, odzkoušeli různé druhy ořechů a vrhli se do jeho vlastní výroby. 

Prvně másla vyráběli jen pro sebe a pár svých nejbližších. Postupem času zájem o másla narůstal, až se kluci rozhodli, že se o své produkty podělí s veřejností. Založili firmu Šufánek s.r.o. za což jim patří velký dík. Konečně jsem i já našla na trhu másla, která mi opravu chutnají. Jsou vyráběna z přírodních nebo pražených ořechů, bez konzervantů a zbytečných přísad. Jejich chuť je dokonale vyladěná. Nejsou moc sladká, ani slaná, jsou prostě dokonalá. Neobsahují lepek ani laktózu, tudíž jsou vhodné pro vegany a lidi s intolerancí na mléčné produkty. 

Co vše můžete na webu Šufánek zakoupit?

Kromě arašídového másla jemného nebo křupavého najdete v nabídce spoustu dalších druhů. Já osobně miluji kombinaci arašídy-kokos. To je opravdová pecka!

Většina ořechových másel je nabízena ve skleničkách o hmotnosti 190g, 300/330g nebo 1kg. Doporučuji rovnou zakoupit větší balení - másla jsou totiž vysoce návyková!

Pro sportovce, nadšené výletníky, jednoduše pro všechny, kteří tráví rádi čas v přírodě, na kole, na horách, v lese nebo kdekoliv jinde mimo domov, jsou připravena mini balení do kapsy. Praktické, 40ti gramové kapsičky Vám poslouží jako chutná svačinka a zároveň jako zdroj energie. 

Arašídové máslo má sice svůj původ v Americe a v anglicky mluvících zemích. My však můžeme být pyšní na naše české kluky z Moravy, kteří do výroby dávají kus sebe. Jejich výrobky považuji za špičku na našem trhu.