Kyjov

Jižní Morava, okres Hodonín

Letos u nás zvítězila opět jižní Morava. Nejdříve jsme strávili víkend s partou přátel v kempu Merkur Pasohlávky, poté jsme si již užívali romantiku ve dvou v okolí Kyjova.

Víno, krásná příroda, bohatá síť cyklostezek, příjemní a milí lidé, sluníčko, pohoda a samozřejmě dobré jídlo - kdo hledá přesně tohle, jih Moravy je ta nejlepší volba.

Ubytovali jsme se v menším, útulném penzionu Longus, který se nachází přímo v centru Kyjova, v srdci moravského Slovácka.

Penzion můžu jen doporučit - velmi příjemný personál, čisté, moderně a vkusně zařízené pokoje, které navíc disponovaly klimatizací. V době naší dovolené panovaly tropické teploty, takže jsme ji velmi uvítali. A další velké plus? Každý pokoj má vybavený kuchyňský kout, kde má každý možnost připravit si malou svačinku na výlet...                                                       Vlastní koupelna, úschovna kol a soukromé parkoviště je samozřejmostí.                                   Pokud se budete chtít zrelaxovat po náročném dni, neváhejte a zarezervujte si privátní wellness s vířivou vanou a saunou.

V přízemí penzionu se nachází prvorepubliková Cukrárna kavárna Longus. Byla jsem z ní doslova unešená! Nabízí zde širokou nabídku dortů, zákusků, zmrzlin a to vše je poctivá, domácí výroba z kvalitních surovin! O domácí kopečkové zmrzlině se mi ještě teď zdá ve snech. Kdo má raději zmrzliny na "špejli" také si přijde na své - i tyto jsou v cukrárně k dostání.            

Nemáte-li sladké v oblibě, doporučuji vyzkoušet alespoň lahodnou kávu.

Za zmínku také stojí možnost ochutnání jídel a nápojů z Pizzerie U Martina, která je stejně jako Cukrárna Kavárna Longus provozována penzionem. Pizzerii najdete také na náměstí, hned naproti penzionu.                                                                                                                   Ochutnali jsme zde opravdu dost - vyhlášená, marinovaná žebra, pizzu, hovězí steak, domácí hamburger, risotto con frutti di mare - a vždy jsme si pochutnali!

                                                                                                                                Nesmím zapomenou ani na místo, které se bude líbit především mužům, a to na Kyjovský pivovar!                                                                                                               Kromě příjemného posezení u oroseného půllitru výborného piva si zde můžete domluvit přibližně 45 minutovou exkurzy po pivovaru s podrobným výkladem o výrobě piva včetně ochutnávky hotových piv přímo z tanků nebo si zde rovnou můžete zamluvit ubytování.                                                                                               I ženy si zde příjdou na své. Zakoupit si zde můžete celou řadu pivní kosmetiky, která blahodárně působí na celé tělo nebo se osvěžíte pivním mojitem.