Bezlepkové potraviny 

Tesco Free From

Díky Žena-in jsem měla možnost testovat řadu bezlepkových potravin, které je možné zakoupit v prodejnách Tesco pod označením Free From Gluten

Za tuto příležitost jsem byla velmi ráda, protože s velkou radostí předám dál zkušenosti s těmito výrobky a možná i malinko pomůžu těm, kteří trpí intolerancí na lepek. Potravinové alergie a intolerance jsou mezi lidmi více a více rozšířené. Sama trpím potravinovou alergií na lískové oříšky a na některé druhy ovoce, takže vím, jaké je hlídat si složení nakupovaných potravin. 

Tesco nabízí široký sortiment potravin a produktů speciální výživy. Řada výrobků s označením Free From, dovážená z Velké Británie, je jeho součástí.  

Testovací balíček obsahoval 5 bezlepkových produktů:

  • Sypká směs na přípravu instantní kaše bez lepku
  • Granola s rozinkami, kokosem, lískovými ořechy a mandlemi
  • Sypká směs na přípravu vícezrnného chleba bez lepku 
  • Bezlepkové těstoviny
  • Chlebové mini tyčinky 
  • Tyčinka arašídová s mandlemi a pistáciemi polomáčená v čokoládě 

Jako první jsem vyzkoušela instantní kaši a granolu. Teda já testovala kaši a manžel granolu - jsou v ní lískové oříšky, na které mám, již zmiňovanou, alergii. Vypadala skvěle a manžel si ji chválil, takže mě dost mrzí, že jsem ji nemohla ochutnat, ale kaše mi to bohatě vynahradila. Ochutila jsem si ji třtinovým cukrem, skořicí, ghíčkem a jahodami - moje nejoblíbenější  kombinace! Různé druhy kaší, lupínků a müsli máme moc rádi a s oblibou si je dopřáváme, s kouskem čerstvého ovoce, na snídaně.  Za nás tedy kaše i granola super! I přesto, že netrpíme celiakií, jako rozšíření jídelníčku tuto produkty jistojistě zase někdy koupím! 

Sypká směs na přípravu chleba - toho jsem se docela bála. Z kupovaných směsí nepeču. Nemám s nimi vůbec žádné zkušenosti. Ale co? Všechno se má vyzkoušet, takže šup se směsí do mísy, přidat vodu, uhníst těsto, dát kynout a pak už jen počkat na výsledek. 

Chlebík vypadal pěkně, i když teda praskl! Bez mučení se přiznám - je to moje vina! Měl by se péct ve formě, jenže tu jsem neměla po ruce, takže jsem dala těsto kynout do ošatky a upekla ho volně na plechu. Neudržel mi tvar, malinko se rozjel a středem praskl. To nám ale nevadilo, protože i když peču kváskový chleba, křupavé praskliny jsou nejlepší!

Vícezrnný bezlepkový chleba mě mile překvapil. Je plný semínek, nedrobí se, není příliš hutný a chuťově je taky moc dobrý.

Bezlepkové těstoviny - tohle byla moje premiéra. Nikdy jsem bezlepkové těstoviny nevařila a ani nejedla, nebo o tom nevím. Nerozeznala bych je od těch, na které jsme zvyklí. Vůbec se nerozvařily, držely tvar i barva a chuť byla moc dobrá. Přidala jsem k nim trhané krůtí masíčko, pár listů salátu, parmezán a dokonalý oběd byl na stole. Ani manžel nepoznal, že má na talíři něco jiného než obvykle. 

Chlebové mini tyčinky - rádi něco křoupáte u televize nebo přemýšlíte co místo klasických chipsů nabídnout návštěvě? Zkuste tyto bezlepkové mini tyčinky s dipem ze sušených rajčat. Místo kukuřičných nachos chipsů, které si s tímto dipem dáváme nejčastěji, je to příjemná změna.

Velkou výhodou je jejich balení - obsahuje dva menší sáčky, které lze snadno přibalit do tašky jako malou svačinku na výlet nebo do práce. 

Jako poslední jsem vyzkoušela oříškovou tyčinku! Oříšky mám moc ráda, takže jsem věřila, že tato tyčinka bude pecka a opravdu byla! Arašídy, mandle, pistácie a čokoláda - ještě teď se mi zbíhají sliny, když si vzpomenu, jak úžasně chutnala! 


...a tááákhle spokojení jsme byli, když jsme všechny Free from gluten výrobky ochutnali!