Manner kakaový nápoj

Podzimní chladné dny a teplé nápoje k sobě neodmyslitelně patří. Čaj i kávu piju běžně každý den. Ale co třeba kakao? Kakao je pro mě zejména vzpomínkou na dětství. Teď v dospělosti si jej nevařím příliš často, ale čas od času nás s manželem přepadne mlsná a dopřejeme si opravdu hodně "sladké ráno". A ta chuť přišla zrovna dnes a s ní ta správná chvíle otestovat kakaový nápoj Manner.

Výrobky od Manneru mám moc ráda, hlavně kokosové oplatky - ty bych mohla jíst pořád! Takže i na kakao jsem se moc těšila a očekávala to nejlepší.

Manner Trink Cacao

Kakaový nápoj je složen pouze ze dvou přísad. Z čistého kakaa z kakaových bobů a cukru. Neobsahuje tedy žádné zbytečné přídavné látky. Navíc kakaové boby pro přípravu tohoto nápoje jsou označené certifikátem Fairtrade. 

Nápoj si můžete připravit jak studený, tak teplý. Kakaový prášek se vždy perfektně rozpustí a netvoří nechtěné hrudky. 5 lžiček kakaa a 200ml mléka - tak zní doporučený způsob přípravy. Musím se přiznat, že takové množství na jeden hrníček mi přišlo příliš. Horkým mlékem jsem zalila jen 2 lžičky a výsledkem byl i tak velmi lahodný, voňavý nápoj s jemnou čokoládovou chutí. Za mě by nemuselo být ve směsi až tolik cukru, protože jsem zvyklá veškeré nápoje pít neslazené. Škoda, že náš Bruník ještě není ve věku, kdy by mohl testovat se mnou. Věřím, že by si tohle kakao zcela jistě oblíbil. 

Veděli jste?

V roce 1898 bylo ve společnosti Manner poprvé vyrobeno a prodáváno samotné kakao. Tenkrát bylo nabízeno jednak jako čistý kakaový prášek, ale i jako směs z kakaa a cukru. Jak tehdy, tak i dnes je čokoláda z Manner bobů vyráběna ve vlastní pražírně ve Vídni. Z tohoto důvodu má kakaový nápoj Manner svoji typickou čokoládovou chuť Manner.