Président na gril


Akce spojené s vařením, pořádané skvělými lidmi z internetového magazínu Žena-in, jsou vždy zárukou báječně stráveného odpoledne ve výborné společnosti. 

Zpravidla se tyto akce konají ve školách vaření - v Tančící kuchyni nebo v Chefparade na Holešovické tržnici.  

Tato akce byla malinko odlišná. Konala se přímo v redakci magazínu, na klidném, zelení obklopeném dvorku, kde i v těchto tropických dnech byl příjemný chládek. 

Celá akce se nesla ve znamení grilování, což k letním, slunečným dnům a dlouhým, teplým večerům patří. Já osobně pořádám grilovačky moc ráda. Griluji nejen maso, hamburgery a ryby, ale i zeleninu, různé druhy sýrů a dokonce i ovoce. 

Spolu s čtenářkami a spřátelenými blogerkami, jsme měly možnost testovat sýry Président Na gril. Camembert s tenkou vrstvou sametové ušlechtilé plísně s jemnou krémovou chutí, to je něco pro mě! 

Balení Président Na gril obsahuje 2 kusy sýru a sáček s grilovacím kořením. Budete-li chtít tyto sýry vyzkoušet doma s rodinou, což vřele doporučuji, máte na výběr ze čtyř druhů kořenících směsí:

Président na gril - Farmářské bylinky

Přiložený sáček s kořením obsahuje voňavou zelenou směs složenou z česneku, libečku, saturejky, celerové a petrželové nati a pažitky

Président na gril - Provensálské bylinky

Přiložené grilovací koření obsahuje pestrobarevnou směs ze sušených rajčat, tymiánu, oregana a bazalky.

Président na gril - Pikantní koření

Tento camembert se vyznačuje jemnou krémovou chutí s nádechem pikantnosti, kterou mu dodává přídavek zeleného pepře. Mimo to grilovací koření obsahuje pikantní červenou papriku, česnek, koriandr a kajenský pepř.

Président na gril - Medvědí česnek

Přiložený sáček s kořením obsahuje tolik oblíbený medvědí česnek, doplněný o červenou papriku, cibuli, černý pepř, kurkumu a špetku chilli.

Jak na samotnou přípravu?

V misce smícháte obsah sáčku s 2-3 lžícemi oleje. Ve směsi obalíte sýry a zabalíte do alobalu. Grilujte přibližně 5 minut z každé strany. Sýr je nutné hlídat a nenechat jej příliš dlouho na velkém žáru, aby nepraskl. Zda-li je sýr hotový poznáte velice snadno. Musí být na omak měkký.

Ať už vyberete jakýkoliv druh koření, sýr Président Na gril podávejte s lehkým, svěžím salátem a rozpečenou bagetkou, lehce pomazanou máslem.

Za mě vyhrávají rovnou dva druhy - medvědí česnek a farmářské bylinky! Kombinace vyladěné směsi koření a jemného krémového sýra, který se po ugrilování krásně roztéká, je přímo božská.