Bez čeho bych se v těhotenství neobešla

V anketě na instagramu jste si odhlasovali, další článek z kategorie "přípravy na příchod miminka". Přemýšlela jsem, co by vás tak mohlo zajímat. Jelikož mám teď kolem sebe spoustu kamarádek v očekávání, napadlo mě sepsat pár věcí, bez kterých bych se v těhotenství neobešla. Ale je jich opravdu je jen pár. Na mě by obchodníci opravdu příliš nezbohatli. 

Nejsem ten typ člověka, který by hned začal objednávat různé doplňky stravy, vitamíny, čaje a podobně. Počkala jsem si až na jednu z návštěv mé báječné gynekoložky, která mi doporučila dvousložkové tabletky Chytré miminko. Tento doplněk stravy se doporučuje jíst v průběhu těhotenství a poté i při kojení. Obsahuje vysoký podíl kyseliny listové, která je důležitá pro normální růst zárodečných tkání a také kyseliny dokosahexaenová (DHA). S touto látkou, označující krkolomný název, se v životě setkal snad každý. Je to totiž jedna z významných složek známého rybího oleje a řadí se do skupiny látek odborně nazývaných omega-3 mastné kyseliny. DHA je důležitá pro správný vývoj mozkové tkáně a oční sítnice plodu.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv doplněk stravy, nezapomínejte, že vám nikdy nenahradí pestrou, zdravou a vyváženou stravu. Dopřejte si v těhotenství pokrmy z kvalitních surovin, jezte dostatek ovoce, zeleniny, masa a ryb. A hlavně dodržujte pitný režim! S tím já měla odjakživa malinko problém. Málokdy mám pocit žízně, takže do pití jsem se musela vždy nutit. Za těch pár měsíců, jsem se naštěstí naučila nosit všude láhev s neperlivou vodou nebo neslazeným čajem a přísun tekutin rázem vzrostl. Přece jen to člověk nedělá už jen pro své dobro, ale hlavně pro ten malý zázrak co v těle roste. 

Mazání břicha! Do pečlivého promazávání pokožky nejen na břiše, jsem se pustila ještě dřív, než se mi bříško začalo zvětšovat. Taky na mě snad prvních 5 měsíců nebylo vůbec nic vidět. Jenže popraskaná kůže pro mě byla velkým strašákem. Už z dřívější doby mám na těle pár jizviček a nechtěla jsem, aby k nim přibily další. Vsadila jsem na své oblíbené oleje Renovality. Používám je na celé tělo. Od vlasů, přes obličej až po ruce a nohy. Bříško jsem si mazala převážně ricinovým olejem. Na hýždě a stehna jsem volila celluO olej. Noo a můj obličej se neobejde bez hyaluronového séra v kombinaci s moringovým olejem. Nepostradatelnými výrobky od Renovality jsou ještě navíc meruňkový olej, který používám čas od času na celé tělo, arganový olej na vlasy, choco balzám na rty a suchá místa na pokožce a ve výbavičce již čeká připravený mimi balzámek

I přesto, že ze všech stran poslouchám, jak malé bříško mám, nemůžu si vynachválit relaxační, těhotenský polštář Jaspis, který jsem dostala od svého báječného muže. Díky svému dokonalému tvaru kopírující tělo, poslouží ke srovnání páteře do roviny, podloží břicho, nohy... Spánek bez něj si nedovedu představit! Po porodu se navíc dá použít jako kojící polštář nebo opora pro miminko.

A to nejlepší nakonec! Neobešla bych se bez mé milující rodiny! Všichni mi jsou neskutečnou oporou, pomáhají mi, plní každé přání, které jen na očích uvidí... Manžel se ze dne na den stal tím nejstarostlivějším mužem pod sluncem. Jsem si jistá, že bude pro maloška tím nejlepším tátou, stejně tak, jak je pro mě nejlepším manželem.