Příruční vysavač Kärcher VC 5

Příruční vysavač - silák mezi trpaslíky

Dostanu-li možnost testovat pomocníky do domácnosti, které mi usnadní neustálý boj s nepořádkem, ušetří čas a ulehčí práci, neváhám a ihned souhlasím. Teď se mi díky magazínu Žena-in naskytlo otestovat příruční vysavač Kärcher VC 5.

Výrobky od značky Kärcher znám, ale moc zkušeností s nimi nemám. Pořídili jsme si vysokotlaký čistič, ale ten popravdě využívá spíš manžel. Teď si ovšem přijdu na své já. Jdu testovat příruční vysavač!

Ačkoliv se vysavač Kärcher VC 5 řadí mezi menší kousky, vyniká svou silou a výkonem. Je určen na vysávání suchých nečistot z tvrdých podlah, koberců a textilních povrchů. Má teleskopickou sací trubici, kterou jednoduše jedním stiskem zkrátíme nebo prodloužíme. Přizpůsobí se výšce postavy takže, vysávat mohou děti i dospělý.

Velkou výhodou je i jeho malá hmotnost, což oceníte hlavně tehdy, máte-li doma schodiště. Odpadá tak tahání se s velkým a těžkým vysavačem. 

Doma máme všude vinylové podlahy, které musím pravidelně vysávat a vytírat. Než vysaju celý dům, dá to pěkně zabrat, ale s tímto drobečkem to šlo poměrně snadno. 

Během vysávání můžete měnit sílu výkonu, jednoduchým stiskem tlačítka, které je umístěno na rukojeti. Na výběr máte ze čtyř úrovní sacího výkonu. Že je Kärcher VC 5 opravdu lehký dokazuje i to, že mě ani po delším vysávání nebolela ruka.

Přepínatelná hubice je opatřena flexibilním kloubem, který umožní dokonalou obratnost vysavače a snadné vysávání okolo nábytku.

Do tohoto vysavače nebudete muset nikdy kupovat drahé sáčky. Ve svém těle má umístěnou filtrační nádobku, kterou lze snadno otevřít a vyčistit.

Disponuje poměrně dlouhým přívodním kabelem, takže bez problému vysajete i prostornější místnosti a dlouhé chodby. V nabídce najdete tento typ vysavače i bez šňury, a to bezkabelový vysavač Kärcher VC 5 Cordless

Jak hodnotím testování? 

Jsem nadšená! Na vysavači oceňuji jeho výkon, hmotnost, obratnost a především jeho skladnost. Je opravdu tak malý, že jej uložíte téměř kamkoliv - do šatny, pod postel, do skříně, do police... Stačí najít malé místečko, kde jej uložíte a kde bude stále připraven k dalšímu použití. Já ho měla po celou dobu testování po ruce v kuchyni, uložený ve skříňce. 

Zdroj forografií: Karcher.cz a vlastní fotografie