URGO - první pomoc při poranění se v kuchyni

Prášky od bolesti, něco na kašel, na rychlou pomoc při horečce, pastilky na bolest v krku, kapky do očí, léky na alergii, pinzeta na klíšťata, nějaké dezinfekce, obvaz a spousta náplastí - to je podle mě základní, a velmi nutný obsah naší lékárničky. Díky testovací akci magazínu Žena- in nám nyní nově v lékárničce přibyl "balíček první pomoci" od značky URGO.

Při každodenní práci v kuchyni se i sebešikovnější kuchař nebo kuchařka čas od času poraní o ostrý nůž, struhadlo, střepy z rozbitého nádobí, nebo se popálí o horký hrnec či plech, který jsme právě vytáhli z trouby. Jednoduše se zamyslíme nad něčím jiným, než je vaření, a zranění je na světě. 

Nerada chodím k lékaři, takže jsem za výrobky, které mi pomůžou snadno a účinně ošetřit menší poranění v domácím prostředí, velmi ráda. A to přesně jsou různé druhy náplastí URGO, které jsou součástí mého "balíčku první pomoci".

URGO náplast na řezná poranění je hydrokoloidní náplast, určená k ošetření drobných řezných ran. Urychluje hojení, umožňuje ráně dýchat a chrání ji před nežádoucími bakteriemi.  

URGO náplasti na prsty, jsou pružné a voděodolné náplasti určené na řezná poranění prstů. Balení obsahuje 2 typy náplastí - tzv. motýlka a klasický proužek. 

URGO náplast na popáleniny a povrchové rány, která urychlují hojení, snižují bolestivost a díky svému složení se nepřilepí k ráně

URGO samodržící obinadlo je rychlá první pomoc k zastavení krvácení u řezných a dalších drobných poranění. 

Z výrobků URGO jsem již na vlastní kůži vyzkoušela náplasti na prsty a řezná poranění. Musím říct, že jsem nadmíru spokojená, i když jsem byla ze začátku malinko skeptická. Náplasti pěkně drží na ráně a nemusí se při sebemenším kontaktu s vodou měnit, přelepovat jako u běžně používaných náplastí. 

Tip: V nabídce URGO jsem již dříve objevila a samozřejmě i vyzkoušela náplasti na puchýře. Takže pokud vás (tak jako mě) odřely oblíbené boty, které jste vytáhli po zimě,  nezoufejte a vyzkoušejte.