Granko slaví 40 let

09.04.2019

Kakao mám spojené s dětstvím. Maminka mě i sestře vařila šálek horkého kakaa na snídani. Stejně tak i babičky. Ještě teď se mi vybavuje ta vůně, která nás tahala z postele...a láska k němu mě drží i v dospělém věku.

Granko si s manželem uvaříme čas od času do teď. Přece jen je to příjemná změna místo kávy nebo čaje. Taková líná, víkendová snídaně s hrníčkem lahodného Granka, k tomu bábovka, koláček nebo sladký loupáček...mňam! 

Granko pro nás neznamená jen horký nápoj. Používám ho i na krupicovou či jinou cereální kaši. Spolu s rozpuštěným máslem a skořicí nemá chybu. Výborné je i do bílého jogurtu.

V létě si zase připravujeme osvěžující ledové kakao. A můj tajný tip? Když připravuji ledovou kávu se zmrzlinou a šlehačkou, přidám i lžičku Granka, které dodá jemný čokoládový nádech.

A zkoušeli jste už Granko Exklusive? To jsem si zamilovala na první ochutnání. Je výraznější, více kakaové a co je pro mě velké plus, je méně sladké.

Pamatujete si na bílý Granko hrníček s typickými červenými puntíky? Nikdy jsem ho doma neměla, ale vzpomínám si, že jsem ho jako dítě velmi chtěla. Pokaždé co jsem ho viděla v reklamě, říkala jsem mamince, jak moc bych si přála puntíkatý hrníček. Z něj přeci kakao chutná jistě jinak, ještě lépe než z obyčejného hrníčku, který jsme měli běžně v poličce. :)

Až teď, v mých skoro 30ti letech, jsem se dočkala. Granko totiž slaví své 40.narozeniny limitovanou edicí těchto krásných bílo-červených hrníčku a k tomu jako bonus přidává termosku ve stejném designu. Od teď kakao na snídaní i na výlet jen stylově. :)