Limitovaná edice káv Nespresso Master Origin

08.12.2018

Miluji vůni čerstvě pomleté kávy, na food festivalech či jiných akcích hledám jako první stánek s kávou. Před odjezdem na výlet nebo dovolenou, pátrám po vyhlášených kavárnách nebo pražírnách v lokalitě, kterou se chystáme navštívit. Kávové bonbony a dezerty jsou pro mne taktéž jak stvořené!

Abych měla možnost, vychutnat si dobrou kávu i v pohodlí domova se svým mužem, rodinou a přáteli, koupila jsem si kávovar. Dokonce mám doma dva. Oba značky Delonghi - jeden na kávu zrnkovou, druhý na kapsle. 

Klasická espresso pákovka s možností přípravy cappuccina jedním stiskem byla dobrá volba. Kávu připravuji vždy z čerstvě pomletých zrnek. Manžel má raději mléčné receptury. Já si čas od času ráda vychutnám chuť čisté kávy, bez mléka i cukru, a zvolím espresso. A to je ten správný okamžik pro využití mé druhé mašinky NESPRESSO  De´Longhi Essenza Mini.  

Nespresso nabízí širokou škálu kapslí pro přípravu klasického espressa či většího lunga. Na e-shopu můžete vybírat z kapslí různé intenzity, aroma či příchutě. Každý si přijde na své.A co mě baví ze všeho nejvíc? Limitované edice, které jsou čas od času v nabídce. Nyní testuji kávu Master Origin. V kolekci Master Origin najdete pět novinek, které umožní objevovat kávové mistrovství z celého světa. 

Master Origin ETHIOPIA

CHUŤ: KVĚTINOVÁ A ŽIVÁ - INTENZITA 4

O tom jak vznikla káva, neexistuje žádný ověřený dokument. Za kolébku kávy je však považována Etiopie, kde je brána jako národní bohatství. Na tuto kapsli jsem byla obzvlášť zvědavá. A nezklamala! Jemná, vyvážená chuť Arabiky je přesně to pravé pro mé chuťové pohárky.

Master Origin NICARAGU
CHUŤ: SLADKÁ A HARMONICKÁ - INTENZITA 5

Sladká a harmonická chuť. Přesně taková káva Master Origin Nicaragua je. Nejsem milovník příliš silných káv, proto jsem si z kolekce Master Origin oblíbila hlavně dva druhy. O první příčku se u mě dělí kávové kapsle Ethiopia a Nicaragua. V těsném závěsu pak je káva Colombia.

Master Origin COLOMBIA
CHUŤ: VOCNÁ A PULSUJÍCÍ - INTENZITA 6

Káva z oblasti Kolumbie je z této limitované edice má druhá nejoblíbenější. Její chuť je vyvážené a velmi lahodná. Za skvělou chuť vděčíme odborníkům z Nespresso a kolumbijským farmářům, kteří nechali kávové třešně zrát déle než je obvyklé a získali tak ještě výraznější kávový profil.

Master Origin INDONESIA
Chuť: BOHATÁ A DŘEVITÁ - INTENZITA 8

Jedinečná, za vlhka loupaná Arabika, která je nezaměnitelná díky své silné a plné chuti, obohacena o tóny sušeného tabáku a jemnou tropickou vůni. S kapkou mléka nemá chybu.

Master Origin INDIA
CHUŤ: INTENZIVNÍ A KOŘENĚNÁ - INTENZITA 11

Jedná se o kávu Robusta, která se zpracovává velmi zajímavou metodou - monzunováním, které trvá celé tři měsíce. Je to extrémně dřevitá, kořeněná a silná káva. Popravdě na mě je až příliš silná, ale věřím, že také najde své příznivce.