Nekáva

29.11.2019

100% BIO pražený ječmen

Bez kofeinu

Bez chemie

Vegan

Trvalo poměrně dlouho, než jsem přišla kávě na chuť. Teď ji vyloženě miluji. Šálek tohoto voňavého nápoje mám spojen hlavně s odpočinkem. Posezení u kávy je taky příjemným společenským rituálem. Vždy si ráda udělám čas a sejdu se s kamarádkama i rodinou v kavárně nebo jen na chvíli "vypnu", hodím starosti všedního dne za hlavu a posedím s manželem na terase. 

V době těhotenství byla otázka pití kávy velkým otazníkem. Před otěhotněním jsem vypila několik káv denně a nechtěla jsem se jí úplně vzdát. Naštěstí i moje gynekoložka mi kávu vyloženě doporučila a to zejména kvůli mému nízkému tlaku. I tady však platí pravidlo " všeho s mírou". Jistě, že jsem nebláznila a nepila pět silných "turků" denně. Řekla jsem si, že mi jedna, maximálně dvě klasické kofeinové kávy musí stačit a další šálky, v případě chuti, nahradím nějakou bezkofeinovou alternativou. Při pátrání na internetu po bezkofeinové kávě, jsem narazila na Nekávu. Nikdy dřív jsem o ní neslyšela, ale po přečtení základních informací mě tento produkt velmi zaujal. 

Co vlastně je Nekáva?

Nekáva je bezkofeinový nápoj z českého BIO ječmene. Podporuje správnou funkci zažívacího ústrojí , posiluje imunitní systéma má celkově pozitivní a prospěšný vliv na Vaše zdraví. Díky tomu, že neobsahuje kofein, je vhodná pro celou rodinu a pochutnat si na ni můžete v jakoukoliv denní dobu. Klidně i večer před spaním.

" Nekáva spojuje moderní espresso podobu s tradiční obilnou chutí a požadavky na poctivě vypěstované kvalitní potraviny" 

Příprava Nekávy

Variabilita přípravy Nekávy mě překvapila ze všeho nejvíc. Na eshopu je k dostání:

  • Nekáva mletá, která je určena k přípravě nápoje ve frenchpressu nebo pákovém kávovaru
  • Nekáva ve formě kávových podů/polštářků, díky kterým snadno připravíte horký nápoj přímo do hrníčku nebo opět můžete použít pákový kávovar
  • Nekáva v kapslích, které jsou kompatibilní s kávovary Nespresso.

Jelikož mám doma jak pákový kávovar tak i Nespresso mašinku, byla jsem opravdu potěšena. Oba kávovary využíváme s manželem na maximum a málokdy již vaříme kávy klasickým způsobem na zalití do hrníčku. Ať už připravíte Nekávu jakokkoliv, překvapí Vás její plná, nahořklá chuť na konci s nádechem ořechů. Můžete si ji vylepšit kravským či rostlinným mlékem, cukrem, medem ... záleží už na vás, jakým kávovým recepturám dáváte přednosti. Já třeba nyní nedám dopustit na "Nekávové cappuccino nebo latte".