Nespresso - Káva tak jak ji milujete 

11.07.2018

Jako dítě jsem nechápala, jak někdo může pít kafe. Černou, nevábnou "vodu", která mi dokonce i smrděla. Tohle mi zůstala až do doby, než jsem začala chodit na vysokou a pak do práce. Ze začátku jsem pila pouze kávy s velkou dávkou mléka, což se ani za kafe nedalo považovat. 

Je to už nějaký pátek, co jsem si domů pořídila kávovar Nespresso Essenza Mini. Vyzkoušela jsem i jiné kapslové kávovary a s čistým svědomím musím říct, že Nespresso je prostě jednička na trhu. 

S Essenzou Mini i s kávovými kapslemi Nespresso jsem velmi spokojená. Uvaří dokonalé espresso i větší espresso lungo. Pokud můžu, vybírám si kávy jemnější chuti jako je Dulsao do Brasil, Cosi nebo Vivalto Lungo. Mám-li chuť na silnější šálek kávy, sáhnu po Envivo Lungo. Nepohrdnu však ani ochucenými kapslemi Caramelito, Vanilio nebo Ciocattino.

V létě, když jsou v nabídce limitované edice kapslí pro přípravu ledové kávy, neváhám a hned objednávám.  Kávy Nespresso jsou kvalitní, lahodné a jejich nabídka je tak široká, že si musí vybrat opravdu každý, podle své chuti.

Nespresso Lattissima One - novinka na trhu

Když se mi naskytla možnost otestovat novinku na trhu - kávovar Nespresso Latisima One - bez váhání jsem s nabídkou souhlasila. Jedná se o krásný elegantní, designový kousek, který bude ozdobou každé kuchyně.

Jeho velkou výhodou je, že dokáže připravit nejen klasickou černou kávu z kapsle dle vlastního výběru, ale i krémové cappuccino jedním stiskem. Milovníci kávových nápojů s našlehaným mlékem tuto funkci jistě ocení.

Z přední strany kávovaru, je připevněna odnímatelná nádobka na mléko, na které jsou vyznačeny dvě rysky pro přípravu menšího či většího šálku kávy. Lattissima One je chytrá mašinka, která dokáže spotřebovat veškeré mléko, které do nádobky nalijete. Odpadá tak uchovávání zbývajícího mléka v lednice.

Po stisku tlačítka pro přípravu mléčné receptury, kávovar připraví nejprve mléčnou pěnu a až poté kávu o velikosti klasického espressa.

Ovládání kávovaru je velmi jednoduché a intuitivní a jeho údržba je více než snadná. Nádobku na mléko lze rozložit na čtyři díly, které opláchneme pod teplou, tekoucí vodou nebo umyjeme v myčce.

Pokud uvažujete o koupi kávovaru na kapsle, doporučila bych zabrousit do e-shopu Nespresso. Ať už si vyberete tuto vymazlenou novinku Lattissima One nebo jiný z celé řady nabízených kávovarů, určitě neuděláte chybu.  

Zdroj forografií: Nespresso.com