Svačinky na cesty

19.03.2018

Už jako malá holka jsem s rodiči nebo prarodiči strašně ráda jezdila po různých výletech. Když jsme se domluvili, že se pojede třeba do zoo, do skanzenu nebo jen tak někam do přírody, nemohla jsem dospat.

Jedním z výletů, který jsem vždy milovala a strašně se na něj těšila, byla cesta vlakem za tetou na Vsetín. Jezdívala jsem zpravidla s babičkou. Jízda netrvala ani hodinu, ale pořádná svačina na cestu musela být nachystaná! Jen co jsme nasedly do vlaku, už jsem prohledávala baťůžek - chleba s máslem, vejce natvrdo a rajče - to byla naše klasická sváča! Asi už před těmi lety se projevovala má láska jídlu.

Chystání svačin mi zůstalo do teď. Připravuji den co den snídaně i obědy do krabičky na následující pracovní den jak pro sebe tak pro manžela. V tomhle mi je obrovským vzorem moje maminka, která se o mě, sestru i tatínka vždy ukázkově starala. To ona mě naučila jak se postarat o rodinu, jak udržovat domácí pohodu a teplo domova. Děkuji Ti mami! 

Právě dnes začíná jaro. Období výletů, celodenních vycházek do přírody, vyjížděk na kole... a tak si myslím, že by se Vám mohlo hodit pár tipů, co sebou přibalit na zub.

Namísto klasického řízku nebo oblíbeného pečiva se salámem či sýrem, si zkuste doma připravit čerstvou, obloženou bagetu. Ty u nás doma milujeme a zrovna nedávno jsem je chystala na výlet do Rajeckých Teplic. 

Bageta, domácí česnekový dresing, grilované kuřecí maso nebo kuřecí stripsy, vejce a salát - velká dobrota, po které se jen zaprášilo!  

Ideálním "pomocníkem" na cesty je svačinový ubrousek Fresh Pack, který jsme měli možnost nedávno získat v Albertu. Díky těmto ubrouskům zůstane svačinka déle čerstvá, svěží a nedojde k nechtěnému okorání pečiva. 

U baget ale nekončíme. Co by jste řekli třeba na:

  • Slané / sladké štrůdly
  • Slané / sladké muffiny nebo koláče
  • Tousty se sýrem a šunkou
  • Sendviče s tuňákem / šunkou / sýrem / vejcem 
  • Domácí tortilly
  • Ovoce a zelenina

Zdroj fotografií: pinterest.com, apetitonline.cz, vlastní archiv