Tipy na narozeninové občerstvení

14.09.2017

Kalendář hlásí čtvrtek 14.září. Je můj den. Můj narozeninový den. Čas strašně rychle letí a my s ním se měníme, vyvíjíme. 

Není to zas, až tak dávno kdy jsem slavila své dvacáté narozeniny. Tehdy jsme s kamarády řešili hlavně to, co budeme na oslavě pít. Dnes je mi už o osm let více a jediné co mě teď zajímá je co budeme jíst. Dobré vínečko je samozřejmostí. 

Přemýšlím, co nového připravím na rodinnou oslavu, čím pohostím své přátelé a co donesu za občerstvení kolegyňkám. Navíc v práci máme takovou krásnou tradici - "kdo slaví narozeniny, vaří oběd pro všechny". Nakrmit jedenáct hladových krků v bojových podmínkách je docela oříšek. Jsme ale holky šikovné, takže si vždy nějak poradíme. Mě čeká příprava narozeninového menu příští středu, takže mi držte palce!

V květnu letošního roku, přesně na 1.Máj,  se zrodil tento blog. Čím dál víc si uvědomuji, že vaření je přesně to, co mě baví. Je to moje největší záliba, doslova moje vášeň.

Přesto, že kolikrát přijedu domů z práce unavená, jdu do kuchyně a začnu vařit, fotit, sepisovat recepty a sdílet je s vámi. Nabíjí mě energií, když vidím, že se vám mé recepty líbí, že jsem pro vás inspirací. Mám neskutečnou radost, když si píšete o rady nebo když pošlete fotky vašich výtvorů, které jste připravili podle některého z mých receptů. 

Teď ale zpět k tématu samotného článku. Každý z nás čas od času pořádá nějakou oslavu nebo sedánek s rodinou či přáteli. Pokud patříte mezi ty, které už nebaví jen obyčejné jednohubky - rohlík s pomazánkou a nějakou ozdobou - tento článek je pro vás jako stvořený. Připravila jsem pár tipů na zajímavé, nevšední občerstvení, díky kterému by jste mohl/a být králem/královnou mezi hostitely.

Ke kafíčku by se hodilo jistě i něco sladkého...

Na webu Pinterest naleznete nespočet nápadů a fotografií i s recepty. U mnohých z nich je přiložen i foto postup, který vám s přípravou pokrmu jistě pomůže.   

A abych přispěla i já svou "troškou do mlýna" - připojuji svůj recept na Taštičky z listového těsta plněné mletým masem. Včera jsem je s předstihem upekla na dnešní oslavu a už nejsou. Všem tak chutnaly, že nebyla možnost nějaké ukrýt na dnešek. Takže co mě čeká až dojedu domů??? 

Zdroj fotografií: Pinterest.com, vlastní forografie