Archiv článků

 

Masopust

12.02.2018

Jako každý rok, přibližně touto dobou, se i u nás ve vesničce koná tradiční vodění medvěda. Průvod různorodých masek s muzikanty, který chodí od domu k domu, tančí, zpívá, raduje se, popíjí a pojídá dobroty, které hospodyňky přichystaly. Klasikou, která nechybí téměř v žádné chalupě, jsou domácí vdolky nebo koblížky.

Halloween

15.10.2017

Ačkoli mám mnohem raději naše české svátky, rozhodla jsem se sepsat článek o blížícím se Halloweenu, který v poslední době přichází hodně do módy.

Kalendář hlásí čtvrtek 14.září. Je můj den. Můj narozeninový den. Čas strašně rychle letí a my s ním se měníme, vyvíjíme.

Musím se opět vrátit k akci Testování olejů Lukana v pražském kuchyňském studiu Chefparade, o které jsem Vám psala již v předchozím, srpnovém článku. Tato akce pro mne byla přínosem nejen proto, že jsem se naučila správně využívat různé druhy olejů, ale zažila jsem zde něco nového, a to natáčení propagačních videí.

Jelikož sama ráda dám na doporučení, kde se ubytovat, která místa navštívit, kde se dobře najíst, kde posedět u kvalitní kávy, kam zajít na tradiční krajové speciality...rozhodla jsem se na webu vytvořit novou sekci "Místa, která stojí za to navštívit".

Po sklizni jahod je meruňková sezóna další část léta, na kterou se každý rok těším. Meruňky jsou totiž jedno z mála druhů ovoce, které si můžu dopřát. Jak už jsem tady dříve v některém článku zmiňovala, trápí mě potravinová alergie, kvůli které spoustu čerstvého ovoce nemůžu. Jediné štěstí je, že alergie "zmizí", když ovoce projde tepelnou úpravou...

Jeden prodloužený víkend je za námi, ale už se nám kvapem blíží ten další. Nevím jak jste na tom vy, ale u nás už se pomalu vymýšlí, čím zase nakrmíme všechny hladové krky v naší rodině.