Archiv článků

 

Silvestr! Poslední den v roce. Den plný návštěv, rodinných sešlostí, přátelských posezení, oslav, zábavy, pití a jídla.

Jako malá jsem si ráda hrála z plastelínou. Tehdá ještě s úplně obyčejnou plastelínou, která byla k dostání jen v pár základních barvách. Tvořila jsem z ní různé panáčky, zvířátka a dokonce jsem z ní i "vařila".

Někdy se stane, že máte "den blbec". Potřebujete vypnout, užít si chvilku pro sebe a jen relaxovat. V tyto chvíle byste jistě nepohrdli ani něčím sladkým na zub. Jenže do kuchyně se Vám nechce a na pečení nemáte ani pomyšlení. Přesně pro tyto případy mám skvělý tip. Mějte doma v zásobě novinku Milka Choco Brownie.

Blíží se svátek Sv. Mikuláše. Den, kdy budou všechny děti plné očekávání, jestli i k nim domů přijde trojice - Mikuláš, anděl a čert.

Na Nespressu miluji tu rozmanitost chutí. Loni o vánocích jsem si zamilovala kávovou kapsli s kokosovou příchutí. Bohužel se jednalo o limitovanou edici, která byla brzy vyprodaná. Rozhodně bych uvítala, kdyby byla zařazena do stálé nabídky. Byla úžasná!

Když někdo vysloví slovo Mentos, vybavím si ruličku plnou žvýkacích bonbonů různých příchutí. Miluji slaďoučké jahodové a čokoládové karamelky, ale nepohrdnu ani mentolovým Mentos bonbonkem.

Miluji vůni čerstvě pomleté kávy, na food festivalech či jiných akcích hledám jako první stánek s kávou. Před odjezdem na výlet nebo dovolenou, pátrám po vyhlášených kavárnách nebo pražírnách v lokalitě, kterou se chystáme navštívit. Kávové bonbony a dezerty jsou pro mne taktéž jak stvořené!

Jako dítě jsem nechápala, jak někdo může pít kafe. Černou, nevábnou "vodu", která mi dokonce i smrděla. Tohle mi zůstala až do doby, než jsem začala chodit na vysokou a pak do práce. Ze začátku jsem pila pouze kávy s velkou dávkou mléka, což se ani za kafe nedalo považovat.

Jarní úklid

04.04.2018

Jaro je tady a s ním i čas, kdy se velmi ráda zbavím všech zimních dekorací. Vše co připomíná mrazivé dny, musí pryč. Věnce, šišky a svícny vyměním za živé květiny, nařežu větvičky zlatého deště do vázy a opráším všechny dekorace, které přilákají sluneční paprsky... Než ale začnu s výzdobou, je potřeba vygruntovat domeček.